HTML editor Brackets

Odesláno v September 28, 2012 | Kategorie Aplikace | 1 Comment

Stále bastlíte webové stránky v textovém editoru, který vám zoufale nevyhovuje?

Měl bych tip na textový editor. Respektive dva, které se mohou docela vhodně doplňovat.

Sublime Text

Tento první pravděpodobně už znáte.

V poslední době rozvířil mrtvou hladinu textových editorů minimalistický SublimeText. V jednoduchém prostředí nabízí všechno, co běžný programátor (schválně nepíšu kodér) potřebuje. Shledal jsem jej ideálním pro práci třeba s Nette a vůbec všude, kde je třeba pracovat s více soubory najednou. Konečně někoho napadlo, že při práci s projektem nepotřebujeme celou strukturu webu do devětadvacátého kolena, ale většinu času pracujeme v určitém adresáři. O ikonkách, řadě přidružených nesmyslů ani nemluvě.

Sublime Text stojí 59$ a vyzkoušet jej můžete zde.

Brackets

Tento editor ještě sice není ve fázi dospělosti, přesto stojí za vyzkoušení. Autoři po něm chtějí pouze práci v HTML a CSS, zato má nejméně dvě skvělé vychytávky, které (zatím) jinde nenajdete.

Textový editor Brackets vychází designově ze Sublime (až to pěkné není). Vlevo šedá otevřená složka se soubory, napravo HTML kód.

První vychytávku objevíme při otevřeném HTML souboru pod klávesovou zkratkou Ctrl+E. Pokud se kurzor nachází nad některým HTML elementem, Brackets nám otevře editovatelný náhled jeho kaskádového stylu, případně, pokud jich je připojených povícero, poskytne výběr.

Brackets

Vychytávkou číslo 2 je propojení s prohlížečem Chrome. Můžeme editovat CSS soubor a ve vedlejším okně Chrome se okamžitě mění výsledná stránka. Musím zkontrolovat, jak to dělají, funguje to hezky, bez obnovení stránky.

Na závěr dodám, že editor Brackets je poskytován pod Open Source licencí, tedy zdarma. A je napsán v Javascriptu/CSS, což však na výkonu asi nepoznáte. Stahovat můžete zde.

Komentáře

One Response to “HTML editor Brackets”

  1. gngl on January 5th, 2013 0:28

    “Konečně někoho napadlo, že při práci s projektem nepotřebujeme celou strukturu webu do devětadvacátého kolena, ale většinu času pracujeme v určitém adresáři.”

    “Konečně”? Jak se tohle liší od funkcí poskytovaných třeba v Emacsu nebo Kate?

Váš komentář: